Monika

Moje projekty

Strona ta powstała z myślą o osobach będących na diecie przede wszystkim ketonowej, ale także LCHF, paleo, optymalnej, bezglutenowej czy bezcukrowej. Dbamy o to, aby posiłki nie złamały Twojej diety pilnując proporcji wartości odżywczych w potrawach. Zapraszamy do wspólnego gotowania i komentowania! Fajnie jest dzielić się swoimi doświadczeniami i przemyśleniami - to inspiruje.

Jako tłumacz chińsko-angielsko-polski pasjonuję się kulturą Chin (obecnie jestem w trakcie doktoratu), ale nie tylko... Zawsze interesowałam się zdrowym stylem życia, sposobami na ant-aging oraz dbałam o swoją sylwetkę i zdrowie. Całe życie trenuję, pilnuję tzw. "czystej michy". Jednak w pewnym momencie mojego życia pojawił się problem... Od kilku lat choruję na: zespół policystycznych jajników (PCOS), insulinooporność, cukrzycę typu II oraz niedoczynność tarczycy. No i w pewnym momencie waga zaczęła lecieć w górę, a moja idealna sylwetka nie była już taka jak chciałam. 

 

Wcześniej, próbowałam wszystkiego... Byłam na wielu innych dietach, które wcale mi nie pomagały schudnąć i wyzdrowieć. Niektóre z nich nawet potęgowały mój problem. Dietę ketogeniczną od wielu lat nazywam swoim stylem życia. Dzięki tej diecie nie czuję głodu pomimo ograniczenia kalorii i ratuję swoje zdrowie przed zupełną rozpadką.  Za pomocą tej diety i pomocy mojego dietetyka -  Anioła Stróża udało mi się znacznie zniwelować nasilające się objawy tych chorób...

 

...i tak w 2015 roku zrodził się pomysł na ketoprzepisy.pl (na ketozie jestem od 2013 roku). Lubię gotować, ale z powodu wielu obowiązków często brak mi czasu, dlatego wymyślam przepisy, które są łatwe i szybkie w przygotowaniu, smaczne oraz przede wszystkim nie łamią zasad diety ketogenicznej oraz diet niskowęglowodanowych. Jestem zdania, że każdy może gotować nawet najbardziej wykwintne keto dania, potrzebuje tylko inspiracji i małych podpowiedzi - po to właśnie jest ten blog.

Ciekawostki:

  • Po 5 dniach niejedzenia i odwodnienia (konieczność zrzucenia wagi na zawody, żeby zmieścić się w niższej kategorii wagowej, wszystko pod kontrolą lekarza) zdobyłam brązowy medal na Mistrzostwach Polski Kettlebell.

  • Każdy międzynarodowy egzamin z języka chińskiego (nawet ten najwyższy, o którym na całym świecie mówi się, że jest nie do zdania) zdawałam na kawie z olejem kokosowym i olejem MCT, które pomagały w skupieniu podczas samego egzaminu. Skupienie na 100% - potwierdzam! :)

  • Dzięki odpowiedniemu żywieniu udało mi się wyjść z astmy (od 6 lat nie wystąpił u mnie ani jeden atak duszności i nie przyjmuję już wziewów sterydowych), a objawy alergiczne występują sezonową i są bardzo łagodne.

554-1.png

Najważniejsi

Swój wkład w Keto Przepisy.pl mają także:

Agnieszka

Mama dwóch słodkich dzieciaków, która zainteresowała się keto stylem właśnie przez te dwa brzdące. Moje dzieciaki przez wszelakie uczulenia nie mogły jeść tak zwanego "normalnego" jedzenia wywołującego stany zapalne. Mnie samej też towarzyszyły różne uczulenia np. po opalaniu. Kiedy spróbowaliśmy diety ketogenicznej, życie stało się przyjemniejsze i pozbawione "efektów ubocznych" odżywiania. Od tej pory gotuję keto wymyślając nowe przepisy. Myślę, że swoim zaangażowaniem i pragnieniem poszerzenia wiedzy o keto kuchni przyczynie się też do łatwiejszego przyswojenia tego stylu i przez Was. Trzymam kciuki za Was wszystkich! :-)