3 pomysły na kurczaka w diecie ketogenicznej

Utrzymanie ketozy wymaga licznych ograniczeń w jadłospisie. Kurczak jest jednak jednym z produktów, który bez trudu wkomponujesz w dania podczas trwania diety.


Jeśli poszukujesz sposób na wprowadzenie do diety białka, które stanowi drugi – po tłuszczach – istotny składnik diety ketogenicznej, zastanów się nad uwzględnieniem w niej większych ilości kurczaka. Bazujące na tym składniku dania łatwo przyrządzić w taki sposób, by będąc smaczne, pozostawały jednocześnie kopalnią tłuszczów. Jak przygotować danie z uwzględnieniem drobiu, unikając smażenia? Istnieje wiele sposobów na zachowanie wykładników diety ketogenicznej w przepisie bez wydawania dużej ilości pieniędzy.


Jakie są najpopularniejsze przepisy na tego rodzaju mięso wśród zwolenników takiego sposobu żywienia? Poznaj kilka pomysłów, które sprawdzą się na co dzień, jak również przy specjalnych okazjach.

Kurczaka w diecie ketogenicznej możesz przyrządzić na wiele różnych sposobów.

Drobiowe gratin


Duża ilość sera to gwarancja udanego gratin. W wersji przygotowanej na potrzeby diety ketogenicznej musisz wykluczyć z niego jeden z bazowych składników, czyli ziemniaki – źródło węglowodanów, które w tego rodzaju trybie żywieniowym nie są dozwolone. Sos ze śmietany kremówki w zestawieniu z soczystym mięsem i chrupiącą skorupką z sera Gruyere lub Comte tworzą wspaniałe danie, które syci, a jednocześnie zaspokaja kubki smakowe.


Strogonow


W wersji z kurczakiem i większą ilością śmietany zachwyci każdą osobę, która na diecie ketogenicznej tęskni za wyrazistymi smakami. Możesz wzbogacić go również o prażone orzechy, jeśli chcesz przełamać smak.


Ketogeniczny burger


Prawdziwa skarbnica drogocennych tłuszczy, ale także aromatu. Ketogeniczny burger różni się od zwykłego tym, że do jego przygotowania zamiast bułki wykorzystuje się połówki awokado. Tak przygotowany substytut pieczywa wypełnij pełnotłuszczowymi i białkowymi dodatkami – kawałkami kurczaka, fetą czy majonezem. Przełam warzywami liściastymi czy pieczonymi w piekarniku.