Keto- słodycze – 3 pomysły na zamienniki

Aktualizacja: sie 6

Choć cukier jest absolutnie wykluczony w tego rodzaju jadłospisie, nie oznacza to, że musisz na dobre pożegnać się ze słodkościami. Istnieją przecież zamienniki tego składnika, które doskonale zastąpią tradycyjną cukrową słodycz.


Jeśli jesteście osobami, które nie sięgają zbyt często po czipsy, ale za to nie są w stanie odmówić sobie sięgnięcia po kolejną gałkę lodów czy kostkę czekolady, wcale nie oznacza to, że na czas trwania diety musicie z nich zrezygnować. Jak można zauważyć, przeglądając mojego bloga – właściwie nie ma receptur, których nie dałoby się przetransformować w wariant keto. Wystarczy jedynie nieco przemyśleć każdy przepis i zmodyfikować go w taki sposób, aby wykluczał zabronione składniki. Ze słodyczami jest niestety nieco trudniej – w końcu zazwyczaj opierają się na mące i cukrze. Możesz oczywiście wyszukiwać keto receptury, jak również te bezglutenowe, często dobrze wpasowujące się w tego rodzaju jadłospis. Dzisiaj jednak podpowiem Wam, jak zamienić znane Wam już przepisy na popularne słodkości w idealną keto-przekąskę.

Keto lody


W tradycyjnej wersji kopalnia cukru. Wykluczając jednak ten składnik na rzecz słodzika, okazuje się, że to idealny keto-słodycz. Zazwyczaj powstają przecież bowiem na bazie tłustego mleka i śmietany. Aby je posłodzić, użyj odrobiny stewii lub innego ulubionego słodzika. Jeśli wykorzystasz w przepisie mleko kokosowe, nie ma nawet potrzeby dosładzania – produkt jest naturalnie słodkawy. Pełny przepis znajdziesz tutaj.


Keto brownie


Wśród amatorów zdrowej diety triumfy święcą przepisy na zdrowe brownie z fasoli czy słodkiego ziemniaka. Wilgotna, ,,zakalcowata” struktura ciasta umożliwia eksperymenty ze składnikami, a te roślinne doskonale się do tego nadają. Dieta ketogeniczna wyklucza ich zastosowanie – ale równie dobrze możesz użyć przecież awokado. Do tego masło orzechowe, jajko i innych składników, a także słodzik.


Gorąca czekolada


Z nią też nie musisz się żegnać! Wystarczy, że zamienisz cukier na słodzik, a do tego wykorzystasz tlustą śmietankę. Możesz też wykorzystać specjalnie przygotowaną do roztapiania czekoladę bez cukru, którą kupisz pod tym adresem.